.... čtyři citáty, tři vtipy a dvě citace.... vše moudré a poučné......
"Věř lidem a oni budou věřit tobě, přistupuj k nim, jako by byli velcí, a oni vyrostou." (Ralph Waldo Emerson)

"Nekráčej přede mnou, možná za tebou nepůjdu. Nekráčej za mnou, možná tě nedokážu vést. Kráčej vedle mne a buď můj přítel." (Albert Camus)

"Kdybychom se čas od času nezbláznili, tak se zblázníme." (Hawkey Pierce)

"Tím, že druhého strčíš do blázince, svůj rozum nedokážeš." (Fjodor Michajlovič Dostojevskij)

 

Usmíváš se, a nevšimnou sitě. Pláčeš, a nevšimnou si tě. Trpíš a nevšimnou si tě. Jsi štěstím bez sebe a nevšimnou si tě. Ale zkus si prd....t.

Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla přijíždějícího vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.

Když jste nešťastní, osamělí nebo frustrovaní, vždycky si uvědomte, že jedno z nejkrásnějších světel ve vašem životě je žárovka v lednici.

 

Ray Bradbury "451 stupňů Fahrenheita": "A mějte na mysli jedno: nejste důležití. Nejste nic. Jednou snad náklad, který s sebou vláčíme, někomu pomůže. Vždyť ani tenkrát, před dávnými a dávnými časy, když jsme měli knihy po ruce, nevyužívali jsme toho, co jsme z nich mohli získat. Pořád a pořád jsme uráželi mrtvé. Pořád a pořád jsme plivali na hroby těch chudáků, kteří zemřeli před námi. V příštím, týdnu, měsíci, roce potkáme spoustu osamělých lidí. A když se nás zeptají, co děláme, můžeme říct: Pamatujeme si. Tímhle nakonec zvítězíme. A jednoho dne si toho budeme pamatovat tolik, že zkonstruujemme největší bagr v dějinách, vyhrabeme největší hrob všech časů a hodíme do něho válku a zaházíme ji. Teď pojďte, nejdřív vystavíme továrnu na zrcadla a pořádně se do nich budeme dívat."

 

Henri Chinaski, literární alter ego amerického spisovatele Charlese Bukowského z filmu "Faktótum": "Když se o něco pokoušíš, jdi do toho naplno. Jinak se do toho vůbec nepouštěj. možná ztratíš přítelkyni, manželku, příbuzné, zaměstnání a třeba i rozum. Možná nebudeš tři nebo čtyři dny jíst. Možná umrzneš na lavičce v parku. Možná skončíš ve vězení. Možná tě čeká ponížení, možná výsměch, samota. Samota je dar, zbytek je zkouška tvé vytrvalosti, toho, jak moc chceš dosáhnout svého cíle. A dosáhneš ho. Navzdory nezdaru a těm nejhorším vyhlídkám. Bude to lepší, než cokoliv si umíš představit. Když se o něco pokoušíš, jdi do toho naplno. Tomu pocitu se nic nevyrovná. Budeš sám s bohy. A noc zaplane požárem. Propluješ životem a královsky se pobavíš. To je jediný smysluplný boj.

18.12.2011 22:08:28
hermanova
Průběžně aktualizovány byly a jsou i další dva weby, tj. http://mypublication.webgarden.cz/,

 http://kultura-unas.webgarden.cz/, zejména pokud jde o publikační aktivity, zajímavé konference a závěrečné práce mých studentů. 

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano. (17 | 100%)
Ne ( | 0%)
Stránky spravuje a tvoří Eva Heřmanová, Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one