.... Na tuto otázku velmi trefně v dnešním magazínu OnaDnes odpovídala Sára Saudková. Nelze, než se s jejími názory ztotožnit a šířit je dál.......
"Jsem rozený optimista, který v kdejakém průšvihu a nezdaru vidí něco očistného. Naději a výhodu, poučení a vzpruhu. A tento ryzí optimismus, tedy schopnost vidět vždy nějakou naději a řešení, je tu a tam poctivě držen na řetěze zdravého rozumu a soudnosti.

Je znamenité, když vás někdo zmlátí nebo oloupí, vidět v tom poučení, že nemáte chodit v parku sami a potmě. Je velkorysé, když najdete byt zdecimovaný loupeživými grázly, jásat, že jste se zbavili tolika krámů a můžete se zařídit znovu, nově, moderněji. Je dechberoucí, když do vás autem narazí blb, který neví o přednosti zprava, a vy se radujete, že to mohlo dopadnout hůř. Je dojemné, když vám vytrhnou zub, protože jste se vytrvale vyhýbali zubaři, a vy to vezmete jako výzvu: už žádné mlsání a ještě zhubnu! Je mi sympatické, když vám proprší dovolená a vy znalecky oceníte, že máte alespoň pořádně zalito. Je rozumné, když vás vyhodí/nepřijmou, vynadají do pitomců/ignorují..., nenechat se odradit a zkoušet to dál, protože není nic svobodomyslnějšího než si jít za svým. Mít tvrdou palici.

A dívat se zvesela a vytrvale dopředu, protože nemá smysl stát na místě, oplakávat, co už vzal čas a co neumíme ovlivnit, opravit, změnit.

A nepoučitelným optimistům-snílkům vřele doporučuji něco jako návod k přežití: kromě věčné nadějeplné víry občas uplatněte i to, čím nás Pánbůh taky ráčil vybavit - totiž ruce, které dovedou dát facku v pravý čas, hubu, která dovede vynadat, když je třeba, nohy, které dovedou nakopat pr... tomu, kdo si to zaslouží.

Jinak byste, milí optimisté, nepřežili."

                                                             Sára Saudková

20.02.2012 11:47:56
hermanova
Průběžně aktualizovány byly a jsou i další dva weby, tj. http://mypublication.webgarden.cz/,

 http://kultura-unas.webgarden.cz/, zejména pokud jde o publikační aktivity, zajímavé konference a závěrečné práce mých studentů. 

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano. (17 | 100%)
Ne ( | 0%)
Stránky spravuje a tvoří Eva Heřmanová, Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one